DOBRO-DRUŽNÍK

Další DOBRO-DRUŽNÍK je zde!
19.-20.ledna 2018 DOBRODRUŽNÍK S KRISTÝNKOU KŘUPALOVOU!!
 
20.-21. ledna - Chodidla chodí, morseovku budí
o5 shodný scénář jako v předchozích... pátek v 17:00hodin začátek a v sobotu 16:00hodin konec.
Jak název napovídá.. tentokráte se zaměříme na chodidla a pronikneme do tajů morseovky a oba světy propojíme, aby byla nejen zábava!
 
 
Další DOBRO-DRUŽNÍK na téma BYL JEDNOU JEDEN ŽIVOT od 17:00 hodin 9.12. do 16:00 hodin 10.12. O čem to tentokrát bude? Pokusíme se dětem nabídnout prostředí díky, kterému budou moci kreativně i pohybově podchytit své tělo a tím se jej naučit plně vnímat, což považujeme za základ pro zdravý rozvoj pohybového aparátu. Nebude chybět pobyt venku... protože otužovat a utužovat je nutnost :-) Jídlo a pití je o5 samozřejmostí a vy jen pro děti nachystejte dostatečné oblečení na pobyt venku i uvnitř a hygiencké potřeby, spací oděv a spací pytel. Dveře dobrodružství se o5 otevírají:-) a my věříme, že to bude o5 DOBRÉ...dobrodružství... s dobrem i družením.
Cena včetně jídla 500Kč za dítě.
 
 
30.9. - 1.10. 2016 zahajujeme šňůru kreativně pohybových prodloužených pátků pro děti ve věku +- 6 až 10 let.
O co jde? Vyrostla jsem v přírodě a moc dobře vím, co mi pobyt v přírodě vnesl do dospělosti. Jsem si plně vědoma, že mě příroda naučila nemálo a hlavně mi vždy umožnila kreativně myslet a dívat se kolem sebe (pro kochání či vlastní bezpečí). Chci toto samé umožnit svým i vašim dětem. Nechci nás strkat do škatulky Skaut, Junák, Pionýr, Sokol.... ale do škatulky UČÍME SE POZNÁVAT SEBE SKRZ PŘÍRODU. Veškeré aktivity budou empaticky vybírány přiměřeně věku zúčastněných dětí a vy rodiče si budete moci zajít za kulturou či spočítat třeba hvězdy pod "širák".
 
Nástin programu: příprava závodu, vymezení trati, (!!!POZOR!!!Děti však nemusí být účastníky závodu, každé dítě si vybere svou roli... úkolem přípravy závodů je naučit se kooperovat ve skupince, která je věkově rozmanitá a vytvořit něco, na co si může každý sáhnout a hlavně si prožít, co jeho přičinění způsobilo za radost jiným), večeře, hygiena, vyprávění pohádek a... dobrou noc. Ráno, snídaně, finální chystání závodu, samotný závod, vyhodnocení závodu, příprava na oběd, siesta s promítáním, návrat k závodům (zpětné vazby - dojmy, zážitky, kreativní ztvárnění), pohybové hry venku a rozlučka.
Lektoři: Vanda Lee, Kačenka a Sisa.
Tyto akce budou probíhat vždy pátek 16:00hodin až sobota 17:00hodin.
Cena 400Kč včetně jídla.
 
Konkrétní program:
Dobro-družník je kroužek, který se bude líbit nejen dětem, ale i rodičům, kteří si chtějí společně užít páteční večer a nemít výčitky, že se nevěnují svému dítěti. Máme vymyšlenou celou řadu projektů, kdy se děti naučí týmovosti, organizování, zažijí plno dobrodružství pomocí nenásilných her. Tento pátek bude vše ve znamení přespolního běhu. Program:
17:00 hodin shluknutí všech účastníků ve velké tělocvičně Kalokagathie, kde budou mít s ssbou 1 teplé oblečení, oblečení na volnočasové aktivity indoorového charakteru, pyžamo, spacák, hygienické potřeby (kartáček nutný:-)) a vhodné boty na běhání společně s nějakým na běh vhodným oblečením.
Ve velké tělocvičně se seznámí s celým projektem, kdy budou v roli pořadat...elů přespolního běhu, kterého se budou moci i dobrovolně zúčastnit v roli rozhodčího či závodníka.
18:00 hodin večeře rajská s masem a těstovinami, ovoce
18:30 hodin chystání startovních čísel a potřebných listin
19:30 hodin sprchování a čištění "klů" a hurá do pyžam
20:00 hodin promítání filmu z běžeckého prostředí ve spacácích
21:30 hodin uložení a dobrou noc
SOBOTA:
7:30 hodin SNÍDANĚ
8:00 hodin vyznačení tratě a příprava všeho potřebného
9:30 hodin přípravy na prezentaci
10:00 hodin odstartování samotného závodu
11:30 hodin vyhlášení výsledků
12:30 hodin oběd drůbeží polévka, zapečené brambory s krutím masem
13:00 hodin zhodnocení závodů
13:30 hodin výtvarné vyjádření top zážitku z dobro-družníka
14:30 hodin trénink běžecké abecedy
15:00 hodin masáž nohou a naučení správného nášlapu
16:00 hodin loučení

Cena za vše: 400Kč za dítko
Rezervace: vandabubenova@gmail.com