Kristýna Krausová á la Sisa posila pro cvičení s dětmi a v budoucnu lektorka pilates

Dobrý den z Kalokagathie.

A mám zde právě u sebe třetí posilu, kterou vyzpovídám osobně face to face.

Ahoj, Siso. Známe se z atletiky jako trenérky. V posledních 6 měsících jsme spolu trávily pondělní a středeční podvečery na atletických přípravkách pro děti ve věku 6 až 8 let. Zvykla jsem si na Tebe a hlavně se mi líbila Tvá příprava, a tak jsem neváhala Tě oslovit, jestli bys nechtěla začít dělat pilates u mě v Kalokagathii. Překvapil Tě můj dotaz, jestli chceš začít dělat lektorku pilates??

Samozřejmě, že překvapil, protože jsem si nedokázala představit, že budu dělat něco tak klidného jako je pilates :-)

No, a co se tedy stalo, že jsi kývla??

Chtěla jsem vyzkoušet něco nového. Zkusit se má ostatně všechno. No, a pak to přišlo.... pilates mě začal kupodivu prostě bavit.

Co Tě na něm nejvíce překvapilo??

To jak mě pilates zklidnil a naučil vnímat své vlastní tělo, což jsem se nikdy na atletice neměla šanci učit.

Cítíš to jako obohacení??

Určitě ano. Myslím, že pilates pro mě bude velké obohacení života a zdroj energie.

Vnímáš už nyní na sobě změny??

Přestaly mě boleta záda, které mě dlouho trápily. Naučila jsem se konečně dýchat.

To je skvělé, protože já si myslím, že je nejlepší, když sám lektor či instruktor na sobě ucítí pozitivní vliv pohybové aktivity, kterou si vybral jako svého koníčka či práci. Myslíš si, že Tě pilates obohatí i ve světe atletiky?? Vnímáš nyní lidské tělo skrze pilates jinak než dříve?

No, já vidím, že jsem začala lépe vnímat centrum těla a díky tomu mám lepší stabilitu a to se nyní snažím vnést i do tréninků dětí, aby si rychleji osvojily základy, které jsem si dříve neuvědomila.

Je pro Tebe velký  stres se postavit před dospělé lidi, když jsi byla doposud zvyklá na děti?? Já totiž přišla již o nemálo potenciálně výborných lektorů, kteří se právě tohoto zalekli.

Já věřím, že každý má v sobě kus dítěte :-). Pilates vnímá člověka jako člověka sobě rovného a snaží se z něj dostat vše. Já totiž věřím, že mohu komukoliv pomoci a nehraje v tom roli věk onoho klienta.

Moc Ti děkuji  a přeji Ti hodně štěstí.

Vanda Lee