Rozhovor s......nováčkem v týmu Kalokagathia ....Veronika Hlavatá

 A nyní zde mám sérii otázek pro Verču:-)

Vanda: "Vzpomínáš si na naše první setkání?? Odhadneš, jak je to dlouho?"

Verča:" Úplně prvé?? To myslím, bolo ešte v Tribuně a ja som sa rzovna dívala na svoje fotky zo závodov a Ty si prišla ku mne z boku k pultu zdvihla si si tričko, ukázala mi buchty na bruchu a povedala,  že to je po dvoch dětoch a vobec necvičíš vo fitku :-)  To ma strašne pobavilo a šokovalo :-)

Vanda: "Jéé, na to si vzpomínám."

Verča: "A potom si šla myslím na brusích ven a tlačit kočárek :-), alebo tak nějak a ja som bola v šoku že ako možeš mat také brucho, keď vo fitku necvičíš?:-) To si pametám, to bol Oskárek v kočárku."

Vanda: "Ano, jezdila jsem tehdy ráda s dětma na bruslích... byly to super časy. Ano, Okinek byl maličký."

Verča: "Ty jo, ale ako je to dlho? Koľko rokov má Oskárek?"

Vanda: " 6".

Verča: "Tak asi takto je to dlho."

Vanda: "Dělala jsi bodyfitness naplno, ale já vlastně nevím, jak dlouho a myslíš, že mé břicho ovlivnilo Tvůj náhled na metodu pilates?"

Verča: "No vtedy, keď som viděla Tvoje brucho, tak som nad tým premýšľala ako je to možné? Ale asi úplně ma presvědčilo, keď som mohla byť na prvej hodině a skúsiť si pilátes na vlastnej koži :-) Neverila somu tomu, ale po prvej hodine  (a bola to makačka), som uverila na 100%, že nie všetko je také ako to vyzerá (pozn. Verča si myslela, že je to naprosto jednoduché "plácání").

Vanda: "Vzpomínám si na Tvůj vyděšený výraz, když jsem Tě položila na reformer a začaly jsme cvičit a Tvoje nohy se začaly u třetího cviku třást:-)."

Verča: "To jo:-)"

Vanda: "Myslím, že to byla rozhodující chvilka pro Tvé rozhodnutí, že pilates je Tvou další cestou k sobě samé. Je tomu tak?"

Verča: " Ano, je!"

Vanda: "Mě totiž též pilates definitivně dostal, když mé paže začaly vibrovat pod vedením Rona Fletchera....totálně jsem tomu propadla, jelikož do té chvíle jsem své paže považovala za plně funkční, jelikož v mé disciplíně (pozn. skok o tyči, kterému se z týmu Kalokagathie něvěnovala jen Vanda, ale i Andy a Kačenka) jsem je využívala často. Jaké všechny sporty jsi Ty provozovala? A kdy jsi zjistila, že je pohyb to, co chceš, aby Tě živilo??"

Verča: "To jo, tie vybrujúce paže dostali aj mňa :-) V dětství ma maminka dala do tanečních, na strednej to bol baketbal a potom fitko."

Vanda: "Po basketu pilates...hmmm, to je pořádný kus dřiny na sobě, jelikož u basketbalu jde o to dostat balon do koše soupeře. V pilatesu je to o tom, najít cestu ke každému milimetru na těle. Asi změním názor na bodyfitness, jelikož Tě evidentně dobře připravil."

Verča: "Vždy som si priala, aby ma živil pohyb, vo fitku to bolo fajn. Ale až pilátes  ma presvědčil, že má zmysel sa hýbať týmto správným smerom a učiť ľudí správnému zdravému pohybu. A tiež mi začalo vadiť moje sedavé zamestnanie :-)"

Vanda: "To je krásné! Jsi nyní šťastnější s lidmi v tělocvičně?? Cítíš na sobě nějaké změny? Vnímáš své tělo nyní jinak?? Já se Ti přiznám, že bodyfitness jsem neměla nikdy ráda. Přišel mi takový bez vyšších smyslů. Zaměřený čistě jen na své tělo, které je při tréninku bodyfitness často vystavováno extrémnímu stresu (tvrdé tréninky, diety,....). A poté to naleštěné tělo v plavkách a lodičkách??"

Verča: "Svoje tělo vnímám momentálně úplně inak. Už chápem, že nie je doležité aké veľké zavažie zvihněm, ale ako milimeter po milimetri precítím, predýchám a precvičím svoje tělo. Asi si ho omnoho viacej vážim a som šťastná, že zvládlo tu nezmyselnú drinu vo fitku. Už buděm o něho v Kalči iba pečovať a všetko mu to musím vrátiť :-)."

Vanda: " Verunko, to je přesně to.... ta pozitivní energie, kterou člověk cvičením pilates získává..ta je přesně tou příčinou, proč jsem zavedla i permanentky, jelikož vidím, že ti lidé, kteří chodí pravidelně, jsou vysmátí a výsledky jsou na nich vidět."

Veronika: "Vidím, že sa mi začíná úplně inak tělo aj tvarovať a tie tvary sú veľmi príjemné a prirodzené a cítim sa naozaj skvelo :-). Aj Mišák už ma chválil.

Vanda: " To je krásné, když i polovička trenér to vnímá potitivně:-)"

Verča: "Aj z cvičení bol nadšený... treba z foamu."

Vanda: "Já hlavně u sebe oceňuji, že mohu dělat jakýkoliv pohyb a vždy je tělo připraveno a i při větší dřině poté extrémně nebolí."

Verča: "Presně tak."

Vanda: "Verunko, jdu se školit. Jsem moc ráda, že jsi přijala mou nabídku se stát součástí týmu Kalokagathie. Děkuji za rozhovor, kdy jsme od sebe více než 200km. Pilates je pro každého .... ale ne každý jej může lektorovat."

Verča: "Vandi, ja som moc rada, že si ma oslovila a ďakujem za šancu a možnosť a dúfam, že Ti to svojím posobením v Kalči raz všetko vrátim a pridám aj niečo na viac. :-) Ty jo 200km, sranda, to si u našich doma?? Snad to nebude znieť nějak namyslene, ale myslím, že ja na lektorovanie mám  a moc ma to baví, len ešte potrebujem skúsenosti, praxi a informacie, aby to bolo úplně 100%. Ale toho sa nebojím, sa chcem stále zlepšovať!"

Vanda : "Kdybych si nebyla jista, že na to nemáš... neoslovila bych Tě! Už jsem z předchozích let poučena a opravdu dlouho zvažuji komu svou energii nabídnu, jelikož každého svého trenéra a lektora pravidelně "vylepšuji". I já se stále vylepšuji... jsem právě na dalším školení. V naší oblasti je nutné stále se zlepšovat, nespat na vavřémech, jít stále dál, proto  to není pro každého, jelikož je to někdy velká makačka předstoupit před lidi a mít třeba zrovna bolesti jakéhokoliv charakteru. Tobě svou energii dávám ráda, jelikož jsi další sluníčko v týmu."

Verča: "Já za tvoju energiu moc ďakujem a až budeš potrebovať, tak Ti zase rada vrátim moju:-). A jak je na školení?"

Vanda: "Je zde úžásně... letím se učit vylepšovat kyčelní pohyblivost... paaa a děkuji."